• Baner:                            . .
 • Baner: . .
 • Baner:                          . .
 • Baner:                              . .
 • Baner:                               ' '
Logo: Rzepin Rzepin

Informacje

Narzędzia i usługi


Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Aktualności

Ilustracja do informacji: Historyczny projekt rozpoczęty!
11 2018

Historyczny projekt rozpoczęty!

 
Rozpoczynamy największy projekt inwestycyjny w historii naszej gminy!
 
7 września br. w świetlicy wiejskiej w Kowalowie miała miejsce inauguracja projektu unijnego pn. „Uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej na terenie gminy Rzepin”. Gmina Rzepin zyskała na ten cel dofinansowanie unijne w kwocie ponad 6,4 mln zł, które jest największym wsparciem zewnętrznym w historii naszej gminy!
 
Jest to ogromna i znacząca inwestycja, szczególnie dla Kowalowa, stąd to właśnie tam zostały zawarte pierwsze umowy. Przedmiotem umów były dwa z czterech kontraktów, na które został podzielony cały projekt. Pierwszy kontrakt dotyczy wymiany sieci wodociągowej na ul. Słubickiej, Rzepińskiej, Starkowskiej i Polnej w Kowalowie. Drugi obejmuje budowę sieci wodociągowej oraz kanalizacji w Rzepinie na ul. Kilińskiego, Łąkowej, Ogrodowej i Partyzanckiej. Obydwa zadania zrealizuje konsorcjum firm z Międzyrzecza, które reprezentował Pan Tomasz Niewiadomski. Łączna wartość w/w prac to prawie 5 mln zł.
 
Dzięki realizacji kilku odrębnych zadań, zrobimy ogromny krok do skanalizowania w przyszłości wszystkich wsi z terenu gminy Rzepin. Wkrótce ogłosimy przetargi na budowę kanalizacji w Kowalowie oraz oczyszczalni ścieków w Drzeńsku.
Mamy świadomość utrudnień, z jakimi spotykają się mieszkańcy i jakie jeszcze ich czekają, ale są rzeczy, które trzeba zrobić, by myśleć o dalszym intensywnym rozwoju. To dla nas ogromne wyzwanie, ale sprostamy jemu – mówił Sławomir Dudzis Burmistrz Rzepina.
 
Pierwsze prace planowane są do rozpoczęcia jeszcze w tym miesiącu. Cały projekt zakończy się w drugiej połowie 2019 roku. Planowana wartość wszystkich kontraktów to ponad 14 mln zł.
 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją