Logo: Rzepin Rzepin

Informacje

Narzędzia i usługi


Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Aktualności

Ilustracja do informacji: Dożynki Gminne - rolnicy podziękowali za plony!
09 2019

Dożynki Gminne - rolnicy podziękowali za plony!

Dożynki to największe i najważniejsze w roku święto rolników poświęcone zbiorom plonów, będące zwieńczeniem ich całorocznej pracy. W tym roku Dożynki Gminne odbyły się w sobotę 7 września na Stadionie Miejskim w Rzepinie. Obchody rozpoczęły się dziękczynną Mszą Świętą, po której przeprowadzony został tradycyjny ceremoniał dożynkowy. Tegorocznymi starostami dożynek byli państwo Małgorzata i Stanisław Zator z Lubiechni Małej, którzy od lat związani są z rolnictwem i pracą w gospodarstwie rolnym.
Podczas ceremoniału dożynkowego Burmistrz Rzepina podziękował wszystkim rolnikom za ich trud i ciężką pracę, następnie wraz z sołtysami sołectw dopełnił tradycyjnego, pełnego symboliki obrzędu dzielenia się chlebem z uczestnikami święta. Przeprowadzono także konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy. Podobnie jak w ubiegłym roku wieńce oceniali członkowie rzepińskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Słoneczko”. Największą liczbę punktów zdobyło sołectwo Kowalów – zajmując I miejsce, II miejsce zajęło sołectwo Starościn, a na miejscu III uplasowało się sołectwo Drzeńsko.
Po części oficjalnej nastąpił blok artystyczny. Na dożynkowej scenie wystąpili: chór „Wrzosy”, kapela „Kaziuki” oraz zespół „Kotkowiacy”. Nie zabrakło także pokazu zumby. Tegoroczne święto dziękczynienia zakończyło się coverami muzyki disco polo oraz koncertami Michała Gielniaka, zespołu B-Qll, Andrzeja Rybińskiego i Jana Zielińskiego.
Obszerna fotorelacja znajduje się na naszym profilu fb.