• Baner:                            . .
 • Baner: . .
 • Baner:                          . .
 • Baner:                              . .
 • Baner:                               ' '
Logo: Rzepin Rzepin

Informacje

Narzędzia i usługi

Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Aktualności

Ilustracja do informacji: MDK zaprasza na wystawę fotografii Doroty Łajło.
17 2017

MDK zaprasza na wystawę fotografii Doroty Łajło.

Miejski Dom Kultury w Rzepinie zaprasza mieszkańców gminy Rzepin na wernisaż wystawy fotografii pt. „ Drzewo ławeczka”  Doroty Łajło.
Otwarcie wystawy: 3. marca 2017 (piątek) o godz. 17.00 w galerii Rz’ art w MDK w Rzepinie.                   
 
MDK w swojej galerii miał już okazję zaprezentować Państwu trzy wystawy fotograficzne artystki: „Twarze Afryki” i „Mały portret Afryki”, które były rezultatem podróży po Czarnym Lądzie oraz „Ulice Miasta, i My”, której cykl fotografii powstał pod wpływem wnikliwej obserwacji i fascynacji sposobem, w jaki człowiek wpływa na miejsce, w którym żyje i jak to miejsce determinuje jego życie.
 
Najnowszy cykl „Drzewo  ławeczka” jest odpowiedzią na wewnętrzną potrzebę poszukiwania nowych obrazów rzeczywistości. Jest jednocześnie apoteozą piękna, jakie może kryć w sobie człowiek w swej nieskrywanej lekkości i szczerości. Człowiek zespolony z otoczeniem, przyrodą, a w szczególności z ulubionym przez autora motywem jakim są drzewa. Jednak w całym cyklu najistotniejszą rolę odgrywa motyw dziewczyny. Tytuł „Drzewo ławeczka” jest jedynie uproszczonym skrótem myślowym autora.
Serdecznie zapraszamy na wystawę i rozmowę z Artystką.       
 
Dorota Łajło - mieszkanka Rzepina, pedagog, wychowawca dzieci i młodzieży. Od kilku lat pasjonuje się fotografią reportażową, portretem reporterskim, o od pewnego czasu „pograniczem” fotografii konceptualnej. Autorka wielu fotograficznych wystaw na terenie całego kraju. Za swoje fotografie zajęła m.in. I miejsce w trzeciej edycji konkursu fotograficznego National Geographic Channel, III miejsce w kategorii portret w V edycji Konkursu Fotograficznego Empik 2013. Otrzymała dwa wyróżnienia na ogólnopolskim konkursie fotograficznym „Zmiany klimatu dotykają najbiedniejszych” 2012 oraz zdobyła Grand Prix wystawy FotoGlob na X Ogólnopolskich Spotkaniach Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów KOLOSY w Gdyni w 2008 r. Dwukrotnie jej fotografie uczestniczyły w wystawach w największych miastach na terenie Polski,  w czasie konkursowych i pokonkursowych wystaw  - Prawa człowieka w obiektywie - organizowanych przez Amnesty International.
 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją