Informacje

Aktualności

Ilustracja do informacji: Spotkanie opłatkowo – noworoczne rzepińskich Sybiraków.
10 2019

Spotkanie opłatkowo – noworoczne rzepińskich Sybiraków.

 
8 stycznia br. odbyło się spotkanie opłatkowo – noworoczne, które zorganizował Związek Sybiraków w Rzepinie. Na zaproszenie prezesa Związku Antoniego Ratowta w spotkaniu udział wzięli rzepińscy Sybiracy oraz goście - Burmistrz Rzepina Sławomir Dudzis, Zastępca Burmistrza Krystian Pastuszak, Sekretarz Gminy Halina Kuźmińska, Lubuski Kurator Oświaty Ewa Rawa, Prezes Oddziału Związku Sybiraków w Gorzowie Wlkp. Maria Dratwińska oraz Dyrektor Zespołu Szkół w Rzepinie Ewa Winiarczyk wraz z wicedyrektorkami.
 
Miłym akcentem było wręczenie przez p. Antoniego Ratowta i p. Marię Dratwińską odznak honorowych i listów gratulacyjnych Burmistrzowi Rzepina Sławomirowi Dudzisowi, Dyrektorowi ZS Ewie Winiarczyk oraz Wioletcie Nowak za wieloletnią współpracę ze Związkiem Sybiraków w Rzepinie, za pomoc w organizowaniu uroczystości upamiętniających trudne losy Polaków zesłanych na Sybir oraz za dbanie o prawdę historyczną i pielęgnowanie pamięci o ludziach i wydarzeniach z okresy zsyłki.
 
Podczas spotkania nie zabrakło również wzruszających występów artystycznych w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół w Rzepinie, pod kierunkiem p. Wioletty Nowak.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją