Informacje

Aktualności

Ilustracja do informacji: Fantastyczny występ Dominiki w Akademii Angelique Kerber w Puszczykowie!
04 2019

Fantastyczny występ Dominiki w Akademii Angelique Kerber w Puszczykowie!

W Centrum Tenisowym ANGIE w Puszczykowie rozegrano Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny Młodziczek (do lat 14). Wśród dziewcząt z całej Polski w grze pojedynczej świetne drugie miejsce zajęła Dominika Podhajecka reprezentująca barwy GKT Smecz Górzyca!  W grze podwójnej Dominika wraz ze swoją partnerką Julią Wartecką (Park Tenisowy Olimpia Poznań) wywalczyły 3 miejsce!
Dominika od stycznia bieżącego roku rozpoczęła rywalizację w kategorii Młodziczek (do lat 14-u), co wiąże się z budowaniem nowego rankingu Polskiego Związku Tenisowego w tej kategorii wiekowej. Dzięki wysokiej dyspozycji sportowej dwunastolatka pokonywała często starsze i wyżej rozstawione rywalki. Tak było i tym razem w Akademii Angelique Kerber (byłej nr 1 na świecie) w Puszczykowie.
W finale Dominika zmierzyła się z Marią Głowacką (TS IDEA SPORT Toruń) i po niezwykle emocjonującym spotkaniu stojącym na bardzo wysokim poziomie sportowym zwyciężyła ostatecznie dużo silniejsza fizycznie zawodniczka z Torunia (6:4, 6:2). To był wyrównany mecz, szczególnie w pierwszym secie, którego wynik mógł być zupełnie w drugą stronę. Dominika nie wykorzystała swoich szans w gemach, w których prowadziła.
Dominika kolejny raz pokazała swój ogromny potencjał sportowy, podtrzymując wspaniałą passę świetnych wyników i zwycięskich meczy nad starszymi i wyżej notowanymi rywalkami.
 Ze względu na osiągane wyniki na bieżąco jest korygowany plan startowy utalentowanej lubuszanki, który niestety w dalszym ciągu jest znacznie ograniczony ze względu na brak stałego wsparcia sponsorów. Zarząd Stowarzyszenia GKT Smecz Górzyca zwraca się kolejny raz z prośbą o współpracę i wsparcie Klubu w rozwoju młodziutkich, utalentowanych sportowców ze Słubic, Kostrzyna, Rzepina, Górzycy, Ośna i Słońska, w tym budowanie Teamu Dominiki.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją