Informacje

Aktualności

Ilustracja do informacji: ZMIANA ORGANIZACJI RUCHU W CENTRUM RZEPINA!
10 2018

ZMIANA ORGANIZACJI RUCHU W CENTRUM RZEPINA!

Informujemy mieszkańców Rzepina oraz wszystkich odwiedzających Rzepin, że w związku z przebudową i rewitalizacją Starego Rynku w Rzepinie, od dnia 16 kwietnia nastąpi  zmiana organizacji ruchu w ścisłym centrum miasta. O postępach w realizacji projektu oraz o kolejnych zmianach schematu ruchu będziemy informować Państwa na bieżąco.
 
W związku z rewitalizacją i przebudową Starego Rynku, od 16 kwietnia br. zostanie zamknięta dla ruchu część centrum w Rzepinie. Objazd będzie odbywał się ulicami: Ks. Stanisława Kusiaka, Inwalidów Wojennych, Boh. Westerplatte i Wąską. Dodatkowo na odcinku ul. Wojska Polskiego od skrzyżowania z ul. Boh. Westerplatte ruch będzie możliwy w obie strony.      
Zmiany potrwają kilka miesięcy i dotyczą zarówno pojazdów prywatnych, dostawczych, jak i pasażerskich, a zatem także autobusów, które na czas prowadzenia prac zatrzymywać się będą na przejezdnym odcinku ul. Bohaterów Westerplatte (w pobliżu Przedszkola Samorządowego nr 2).
Wszystkich przedsiębiorców i właścicieli sklepów, zlokalizowanych w obrębie prowadzonej inwestycji, pragniemy jednak uspokoić. Dojazd do ich punktów usługowych/handlowych (chodzi głównie o zaopatrzenie) będzie możliwy przez cały czas przebudowy (poza okresem, gdzie prace będą realizowane w ich bezpośrednim sąsiedztwie), a w razie jakichkolwiek trudności, problem będzie można rozwiązać z kierownikiem budowy.
Prosimy zatem wszystkich mieszkańców i użytkowników dróg w naszym mieście  o rozważną jazdę, zwracanie uwagi na znaki i tablice informujące o objazdach. Prosimy także o cierpliwość i wyrozumiałość. Długo wyczekiwana inwestycja wpłynie pozytywnie na wizerunek naszego miasta oraz niewątpliwie przyczyni się do poprawy jakości życia nas wszystkich.
Wszelkie dodatkowe informacje można uzyskać w Referacie Inwestycji i Zamówień Publicznych  Urzędu Miejskiego w Rzepinie, pok. nr 6 lub pod nr tel. 95 7596 034.
 
 
    Szczegółowy projekt organizacji ruchu na czas robót – ETAP I:
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją