Logo: Rzepin Rzepin

Informacje

Narzędzia i usługi


Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Aktualności

Ilustracja do informacji: Koło Terenowe PSD w Rzepinie istnieje już 15 lat!!
22 Listopad 2022

Koło Terenowe PSD w Rzepinie istnieje już 15 lat!!

 
 
18 listopada br. miała miejsce uroczystość zorganizowana przez Koło Terenowe Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków w Rzepinie z okazji obchodów 15-lecia istnienia Koła Terenowego PSD w Rzepinie oraz Światowego Dnia Cukrzycy.
 
Jubileusz był okazją do podsumowania owocnej działalności Koła, na którą składały się: spotkania edukacyjne, wyjazdy na wczasy rehabilitacyjne, imprezy kulturalne, integracyjne, rekreacyjno – sportowe czy wycieczki turystyczno – krajoznawcze.
 
Jako pierwsza zabrała głos pani Leokadia Musolf – Sekretarz Koła przedstawiając informację na temat Światowego Dnia Cukrzycy. Uczczono także  minutą ciszy pamięć zmarłych członków Koła w latach 2016 – 2022. Następnie głos zabrał Prezes Koła pan Stanisław Pastuszak naświetlając historię Koła Diabetyków w Rzepinie.  
 
Tegoroczna uroczystość była także okazją do uhonorowania osób, które bezinteresownie wspierały rzepińskie Koło, ale także miały zasługi w rozwoju Stowarzyszenia na terenie gminy. Zarząd Koła Terenowego PSD w Rzepinie wręczył osobom zasłużonym odznaki „Ambasadora Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków” oraz „Złote Serce”, a najbardziej zaangażowanym członkom Koła dyplomy uznania.
 
W uroczystości udział wziął Burmistrz Rzepina pan Sławomir Dudzis, który wręczył Prezesowi oraz członkom Zarządu kwiaty i upominki oraz przekazał serdeczne gratulacje i podziękowania za wieloletnią działalność na terenie Gminy Rzepin na rzecz zwiększania świadomości społecznej dotyczącej cukrzycy.
Po części oficjalnej nastąpiła część artystyczna, którą przygotowały specjalnie na tę okazję Seniorki Rzepińskie prezentując skecz pt. : „Oj jak boli”.
 
Jubileusz zakończył się uroczystym obiadem, konsumpcją pysznego tortu i tańcami w rytm dźwięków muzyki. Mamy nadzieję, że wszyscy uczestnicy byli zadowoleni, pełni radości i wiary w drugiego człowieka.
 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Wtyczka Facebook