Informacje

Aktualności

Ilustracja do informacji: Dominika wywalczyła kolejne cenne punkty do rankingu International Tennis Federation Juniors
13 2023

Dominika wywalczyła kolejne cenne punkty do rankingu International Tennis Federation Juniors

 
 
 
Dominika Podhajecka wywalczyła kolejne cenne punkty do rankingu International Tennis Federation Juniors w ramach Word Tennis Tour i w najnowszym rankingu najprawdopodobniej zamelduje się w TOP200 ITF Juniors.
 
Lubuszanka świetnie zagrała w wysokiej rangi turnieju ITF J300 (pierwszej kategorii) na obiekcie Narodowego Centrum Tenisowego ITF Thailand Tennis Championships, zlokalizowanym w Nonthaburi - w bezpośrednim sąsiedztwie Bangkoku. Dominika ze względu na wypracowany ranking nie musiała rozgrywać eliminacji i zaczęła rywalizację w głównej drabince, w której znalazło się aż 11 juniorek z pierwszej 100-ki świata.
 
W pierwszej rundzie singla na drodze zawodniczki GKT Smecz Górzyca i Akademii Tenisowej Tenis Kozerki stanęła będąca w świetnej formie Włoszka Viola Turini (224 ITF Juniors), która w tym roku rozegrała 3 turnieje ITF J100, osiągając w singlu 2 półfinały (Wolfsberg - Niemcy i Antalya - Turcja) oraz zdobyła tytuł w Manacor (Hiszpania). Nieco spięta Dominika przegrała pierwszego seta i toczyła zacięty bój do stanu 6:6 w drugiej partii. W tie breaku przejęła jednak inicjatywę, pewnie wygrywając go do 1-go. W trzeciej decydującej odsłonie szesnastolatka kontynuowała swój dobry, ofensywny tenis zwyciężając swoją starszą rywalkę do 2 (3:6, 7:6 (1), 6:2).
W drugiej rundzie zawodów Dominika musiała zmierzyć się z notowaną już na 47 pozycji ITF Juniors Australijką Lily Taylor, która w swoim sportowym cv ma już… pokonanie Czeszki Lucie Havlickovej (nr 1 na świecie). Domi wygrała pierwszego seta 6:4 i była bliska zwycięstwa. Rywalka przechyliła szalę zwycięstwa na swoją korzyść w tym niezwykle długim i wyczerpującym meczu dopiero przy stanie 5:5 w drugiej partii. Ostatecznie Dominika uległa Australijce 6:4, 5:7, 3:6.
 
W grze podwójnej lubuszance partnerowała Francuzka Margot Phanthala. W pierwszej rundzie polsko-francuski duet nie dał szans (6:1,6:0) parze Pitchaya Isaro - Yosita Sriporn (Tajlandia).
Już w drugiej rundzie „nasze” tenisistki musiały się zmierzyć z jednymi z faworytek, parą rozstawioną z nr 2 Melisa Ercan (Turcja) - Zara Larke (Australia). Wystarczy powiedzieć, że Turczynka to 31 juniorska rakieta świata, a Australijka była już notowana na 91 pozycji ITF Juniors. Dominika i Margot dzielnie walczyły ale po bardzo zaciętym meczu - 5:7, 6:7 (4) musiały uznać wyższość starszych rywalek.
Dominika przebywa  w południowo-wschodniej Azji pod opieką trenera Krzysztofa Puny wraz Teamem Kozerki.