Logo: Rzepin Rzepin

Informacje

Narzędzia i usługi


Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Aktualności

Ilustracja do informacji: Rzepin świętował Uchwalenie Konstytucji 3-go Maja!
04 2022

Rzepin świętował Uchwalenie Konstytucji 3-go Maja!

 
Jak co roku obchody Święta Konstytucji 3 Maja w Rzepinie rozpoczęły się uroczystą Mszą Świętą w intencji Ojczyzny, którą celebrował ks. Damian Wierzbicki. Nabożeństwo odbyło się w asyście pocztów sztandarowych gminnych jednostek.
 
Oficjalne obchody święta uchwalenia Konstytucji 3-go Maja odbyły się na Placu Ratuszowym, gdzie nastąpiło uroczyste podniesienie flagi państwowej na maszt i odśpiewanie hymnu państwowego. Pod pomnikiem wiązanki kwiatów złożyły delegacje: Urzędu Miejskiego w Rzepinie, Rady Miejskiej w Rzepinie, jednostek oświatowych, Związku Kombatantów RP i Inwalidów Wojennych, Związku Sybiraków, Związku Inwalidów Wojennych z Poznania, Komisariatu Policji w Rzepinie, Delegatury Lubuskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Rzepinie oraz partnerskiej Gminy Hoppegarten.
 
Wartę przy pomniku objęli harcerze z 6 Drużyny Harcerskiej "Dziki", a cała uroczystość odbyła się w asyście pocztów sztandarowych gminnych jednostek i przedstawicieli klas policyjnych oraz wojskowych Zespołu Szkół w Rzepinie.
 
Podczas uroczystości Burmistrz Rzepina Sławomir Dudzis oraz pan Eugeniusz Leszczyński ze Związku Inwalidów Wojennych zostali odznaczeni przez Prezesa Okręgu Związku Inwalidów Wojennych w Poznaniu pana Józefa Karwatkę medalem za zasługi i wieloletnią działalność na rzecz środowiska kombatantów i inwalidów wojennych.
 
Oficjalne obchody Święta Konstytucji 3 Maja zakończyły się puszczeniem w niebo biało-czerwonych i niebiesko-żółtych balonów na znak solidarności Polski z Ukrainą.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Wtyczka Facebook