Logo: Rzepin Rzepin

Informacje

Narzędzia i usługi


Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Aktualności

Ilustracja do informacji:  „SŁONECZKO" odkrywa historię Polski
22 2023

„SŁONECZKO" odkrywa historię Polski

 
 
 „SŁONECZKO odkrywa historię Polski” to już 24 projekt realizowany przez  Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „SŁONECZKO” w Rzepinie. Ten, jak i wiele innych realizowanych projektów jest dofinansowany przez Gminę Rzepin w ramach realizacji otwartego konkursu ofert na zadanie publiczne pn. „Prowadzenie działalności na rzecz osób niepełnosprawnych na terenie Gminy Rzepin w 2023 r."
 
W dniach od 16 do 18 maja br. członkowie Stowarzyszenia "SŁONECZKO" odkrywali historię Polski. Projekt rozpoczął się od wycieczki do Gniezna – pierwszej stolicy Polski - miasta Św. Wojciecha, siedziby Prymasów i miejsca koronacji pięciu królów Polski, gdzie poznali historię związaną z początkami państwa polskiego. Zobaczyli także słynne Drzwi Gnieźnieńskie w Katedrze Gnieźnieńskiej, które są jedną z większych atrakcji turystycznych tego miasta.
Na historycznej drodze nie mogło zabraknąć Biskupina – Muzeum Archeologicznego, jedynego w Europie z licznymi śladami osadnictwa od epoki kamienia po wczesne średniowiecze. Uczestnicy wyjazdu wzięli udział w warsztatach „Od skorupki do naczynia”, a w drodze powrotnej zwiedzili Zamek w Kórniku i ogrody z przepięknymi magnoliami, liliowcami i różanecznikami.
Nie zabrakło oczywiście wieczoru integracyjnego z kiełbaskami i tańcami, a że pogoda podczas całej wycieczki dopisywała, to wszyscy wrócili do domów zadowoleni i szczęśliwi.
 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Wtyczka Facebook