Aktualności

Ilustracja do informacji: Bardzo dobry występ Dominiki w ITF w Szczecinie
07 2022

Bardzo dobry występ Dominiki w ITF w Szczecinie

Dominika Podhajecka wzięła udział w kolejnym turnieju International Tennis Federation Juniors, tym razem w Magnolia Cup J4 w Szczecinie. W pierwszej rundzie zawodów lubuszanka pewnie pokonała 2 lata starszą Ukrainkę Karinę Yurchenko. W drugiej rundzie eliminacji zawodniczka GKT Smecz Górzyca i Akademii Tenisowej Tenis Kozerki pokonała 6:4, 6:3 Szwedkę Victorię Kapcia.

W decydującej rundzie eliminacji na Dominikę czekała obdarzona niezwykłymi warunkami fizycznymi, bardzo skuteczna Ukrainka Anastasiya Kolyada, która pokonała niedawno naszą reprezentantkę w Pszczynie. Tym razem lubuszanka od początku wysoko prowadziła i kontrolowała spotkanie. Przede wszystkim świetnie returnowała mocne serwisy rywalki, sama skutecznie serwowała szukając wszystkich możliwych okazji do przejęcia inicjatywy. Zwycięstwo 6:2, 6:2 dało przepustkę do turnieju głównego.

W pierwszej rundzie głównej drabinki, a w swoim czwartym meczu turniejowym na drodze Dominiki stanęła niedawna ćwierćfinalistka ITF J4 w Puszczykowie Szwedka Nellie Taraba Wallberg. Nasza reprezentantka pokonała w dwóch setach bardzo regularną, świetnie biegającą i broniącą się rywalkę.

Rywalizację turniejową w singlu Dominika zakończyła w drugiej rundzie po porażce z rozstawioną z nr 4 Anastasią Bozovą, choć w pierwszym secie lubuszanka prowadziła jeszcze 5:4. Rywalka dotarła do półfinału, gdzie po niezwykle zaciętym meczu uległa Darii Górskiej późniejszej zwyciężczyni tych zawodów, jak i poprzedniego ITF J4 w Puszczykowie.
W grze podwójnej Dominika i Leticia Matuszewski odpadły w pierwszej rundzie po 3-setowym meczu z  Eryką Kruk i Stsefaniyą Shabanavą z Ukrainy - późniejszymi finalistkami turnieju.

Opiekunem Dominiki na ITF J4 Magnolia Cup w Szczecinie był trener Daniel Podhajecki.